{{currency}}
Přihlášení

Přihlášení do e-shopu

Registrace CZEN

{{item.nazev}}

{{ formatPriceV(item.cenasdph,ptoolbox.tools.currency,2) }}

{{ptoolbox.tools.shipfreereason}}

Celkem: {{formatPriceV(ptoolbox.tools.cenasdph,ptoolbox.tools.currency,0)}}

Košík je prázdný.

JAKÁ ZAPLETENÁ KOLA PRO ENDURO?

Enduro RX2027

Enduro ráfky jsou v mnohém specifické. Kromě toho, že musí být dostatečně odolné, měly by být také kompatibilní s bezdušovými plášti odpovídajících šířek a tomu by měla odpovídat i jejich vlastní šířka. Ta se dnes pohybuje v rozmezí od 27 do 30 mm (myšleno vnitřní šířky ráku), ale doba je v tomto ohledu velice progresivní a dá se očekávat, že časem dojde k překročení i této hranice. Podívali jsme se na tradiční výrobce ráfků, co v této specifické ráfkové kategorii nabízejí, a zde je tedy slibovaný přehled:

  •      DT Swiss disponuje pouze enduro ráfky s šíří 30 mm, nabízí jak varianty s 32, tak i s 28 děrami, všechny ráfky jsou svařované. Ráfková vložka, jež je využívána u všech ráfků, má šíři 27 mm.
  •      Mavic vyrábí několik typů ráfků všechny o šíři 27 mm, pouze ve variantě se 32 děrami. Ráfky jsou svařované a bezdušová vložka má šíři 28 mm.
  •      Ryde nenabízí žádné ráfky určené přímo pro Enduro. Nejblíže nabízený produkt jsou ráfky Trace M29, s vnitřní šíří 29 mm a 32 děrami.
  •      BlackJack má v nabídce asymetrické ráfky Ready 27 ASY s 32 děrami a šíří 27mm, svařované, váží 465 g. Avšak takto nízké váhy dosahuje díky snížení profilu, a tedy i snížení pevnosti a odolnosti ráfku. Průřez ráfkem níže.
  •      Rodi nevyrábí žádný ráfek specializovaný na Enduro, nejblíže kategorii Enduro je ráfek Vision 25, s šíří 25 mm a 32-36 děrami. Ráfek je spojován kolíky.
  •      Alexrims uvádí na svých oficiálních stránkách hned čtyři Enduro ráfky, avšak pouze jediný dosahuje šířky přesahující 27 mm a je vyráběn ve variantě 29". Tím je Supra 35 (30mm vnitřní šíře)
  •      Remerx v kategorii Enduro nabízí ráfky Enduro RX2027 a nově Enduro plus RX2030. Při vývoji těchto ráfků byl kladen důraz na zpracování vědomostí, přání a zkušeností profesionálních jezdců.

Enduro RX2027 se může pochlubit hmotností 508g a to i přesto, že je poměrně vysoký. Což z něj dělá v kombinaci s mimořádně pevnou slitinou hliníku a zpevněným hřbetem velmi odolný a tuhý ráfek i v provedení dvaceti osmi děr. Vnitřní šíře 27mm zabezpečuje stabilitu i na náročných trailech.
Enduro plus RX 2030 je rozšířenou verzí RX2027, vnitřní šíře je 30mm. Taktéž disponuje zpevněným hřbetem a výškou 21mm díky čemuž je to vůbec nejodolnější ráfek v naší nabídce. Zachování nízké hmotnosti, 560g ve velikosti 622, zajišťuje speciální ultralehká slitina hliníku.


Oba ráfky jsou uzpůsobeny na bezdušové pneumatiky. Proto byly přidány patky na vnitřní hranu ráfku. Při tlaku 1,8 – 2 Atm se pneumatika zazámkuje a při defektu zůstane pevně usazena v patkách ráfku, je tedy možné pokračovat v jízdě i s píchnutou pneumatikou. Přesto se na ráfku může jezdit i bez jakýchkoliv komplikací na klasických duších.

Webové stránky, publikační systém & shop: AXIS webdesign studio